Виховні години

  






    


   

10 найпопулярніших напрямків екологічного волонтерства

Вікторина до дня толерантності 16 листопада ... - YouTube

День толерантності відео 1 - YouTube

В цей день ми схиляємо голови перед мужністю та героїзмом наших визволителів, перед пам’яттю про їхні подвиги. Ми є нащадками славного покоління, які завоювали нам мирне і щасливе сьогодення. І наш обов’язок – бути гідними їхнього подвигу, усіма своїми справами утверджувати мир, злагоду та суспільну гармонію на нашій рідній українській землі.


На долю Донецького краю, як і на долю всієї України, випали часи воєного лихоліття 1939-1945 років, коли гитлерівська орда руйнувала Донбаські міста та села.


За архівними даними, за час ворожої окупації партизанами області було проведено проти фашистів близько 600 бойових операцій, знищено понад 10 000 ворогів, розгромлено 23 гарнізони супротивників.

У першій половині серпня 1943 року на фронтах створилася сприятлива обстановка для повного визволення Донбасу.



Військами Південного та Південно-Західного фронтів під командуванням Толбухіна Ф.І. та Малиновського Р.Я. розпочалась Донбаська стратегічна наступальна операція.


Дорогою ціною далася нам Перемога. З числа 800 000 чоловік мобілізованих на війну в Донецькій області, загинуло, пропало безвісти, померло від ран понад 240 000 військових. Тобто кожен третій мешканець області не повернувся додому.

м. Костянтинівка м. Краматорськ м. Артемівськ м. Дружківка 1 000 693 імені навічно занесені у Книгу Пам'яті України. Це імена воїнів-визволителів, загиблих на фронтах тієї далекої війни.


22.10.2021

 «Організація Об’єднаних Націй: минуле і сьогодення»

День ООН – це день народження Організації Об’єднаних Націй. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН.

   24 жовтня 1945 р., після того, як більшість держав-засновників ратифікували договір про створення всесвітнього органа, офіційно створено Організацію Об’єднаних Націй. У 1971 р. Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, у якій вона рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято. За словами Генерального секретаря, в будь-якому куточку світу Організація Об’єднаних Націй є живим втіленням надії.

   Як відомо, ООН – універсальна міжнародна організація, діяльність якої спрямована на забезпечення міжнародних безпеки і миру; вона організовує співпрацю і підтримує розвиток приязних відносин між державами. Фундаментальними принципами організації є суверенна рівність держав, невтручання у їхні внутрішні справи, розв’язування суперечностей мирним шляхом, дотримання державами міжнародних зобов’язань, колективна участь членів організації в операціях ООН. Серед 51 держави-засновниці ООН була й Україна.


 Статут Організації Об’єднаних Націй починається з легендарної фрази: «Ми, народи Об’єднаних Націй, сповнені рішучості позбавити прийдешні покоління нещасть війни, яка двічі в нашому житті принесла людству невимовне горе, і знову утвердити віру в основні права людини, у гідність і цінність людської особистості, у рівноправність чоловіків та жінок і в рівність прав більших та малих націй, та створити умови, за яких можуть дотримуватися справедливість і повага до зобов’язань…».

   Організація Об’єднаних Націй живе в серці і свідомості кожного громадянина як організація, здатна покласти край насильству і укоренити терпимість, сприяти розвитку і забезпечити рівність, захистити права людини і зменшити масштаби бідності. Працюючи на повну силу, ООН сприяє здійсненню цих високих сподівань людства. Святкування Дня Організації Об’єднаних Націй є ствердженням нашої віри в ці сподівання людства.

 



19 жовтня в Україні відзначається День відповідальності

Цього дня також народився Богдан Гаврилишин, відомий український філантроп та автор Декларації відповідальності людини, збірки постулатів, якими може керуватися людина, щоб бути більш відповідальною та успішною в своєму щоденному житті.

Козаки (перша серія)

Козаки (друга серія)

Козаки (третя серія)

Козаки (четверта серія)





Козаки (шоста серія)






Козаки (сьома серія)




Козаки (восьма серія)

Козаки (дев'ята серія)




Козаки (десята серія) 




Козаки (одиннадцята серія)


Козаки (дванадцята серія)




Козаки (тринадцята серія)

Козаки (чотирнадцята серія)

Козаки (сімнадцята серія)

Козаки (вісімнадцята серія)





ННАЦІОНАЛЬНИЙ УРОК ПАМ’ЯТІ 2021

80-ТІ РОКОВИНИ ТРАГЕДІЇ БАБИНОГО ЯРУ

80-ті роковини трагедії Бабиного Яру



 Сьогодні незвичайна дата — 80 років тому в Києві в Бабиному Яру розстріляли понад 33 тисячі мирних людей, більшість із яких — євреї та роми. Сьогодні — роковини вшанування пам’яті цієї трагедії, якій і присвячено наш урок. Ми говоритимемо про трагедію, Голокост і події Другої світової війни. І говоритимемо не лише мовою підручника, а й мовою пам’ятників і спогадів, які теж зберігають нашу історію.



Історична довідка.

Частина 1 У 1934 році столицю Радянської України  перенесли з Харкова до Києва.   Цей період став одним із найтрагічніших в історії нашої країни.  Щойно прокотилася хвиля Голодомору. Набирали оберти  репресії сталінського режиму, пік яких припав на 1937-38  роки. СРСР нарощував темпи підготовки до війни. Левова  частина бюджетних коштів йшла на військові витрати. З 1940  року всі були зобов’язані працювати 6 днів на тиждень, і  навіть незначне запізнення на роботу загрожувало  ув’язненням.  
Та попри все, люди намагалися налагоджувати своє життя.  Напередодні німецько-радянської війни ситуація в країні дещо  стабілізувалася. Так, продовольче забезпечення  покращилося, а масштаб репресій зменшився. До того ж, на  сподіваннях і настроях людей позначилися чималі зусилля  радянської пропаганди, спрямовані на створення в  суспільстві ілюзії благополуччя.  

Відео

Основний Закон України | 30 років - 30 уроків

Офіційно свято було встановлено в 1999 році указом Леоніда Кучми. 22 січня також є датою інших пам'ятних подій української історії. У 1918 році в цей день була оголошена незалежність Української Народної Республіки. А роком пізніше в цей же день відбулося об'єднання УНР і ЗУНР. У 1990 це свято відзначили акцією "живий ланцюг" - мільйони людей від Києва до Львова взялися за руки, відзначаючи День Соборності.


1декабря - Всемирный день борьбы со СПИДом

Цей день відзначається щорічно, а його мета – привернути увагу суспільства до проблеми ВІЛ/СНІДу, підвищити нашу поінформованість, адже Україна належить до країн з високими темпами поширення ВІЛ.






khocz.com.ua › 1-grudnja-2020-roku-vsesvitnij-den-b..


.



. В 2020 году внимание всего мира приковано к пандемии COVID-19 и ее влиянию на жизнь и благополучие людей. Эта пандемия еще раз показала нам, насколько тесно вопрос здоровья связан с другими важными вопросами, такими как борьба с неравенством, права человека, гендерное равенство, социальная защита и экономический рост. Именно поэтому основной темой Всемирного дня борьбы со СПИДом в этом году стала «Международная солидарность, общая ответственность».


COVID-19 наглядно продемонстрировал, что во время любой пандемии безопасность всех зависит от безопасности каждого. Чтобы достичь успеха, необходимо оказать помощь всем, кто в ней нуждается. Искоренение стигмы и дискриминации, учет интересов населения и применение подходов, основанных на правах человека и гендерном равенстве, — вот главные условия прекращения пандемий ВИЧ и COVID-19.

28.11.2020.

День пам'яті жертв Голодомору 1932-1933років - біль у серці всієї України.

87річниця.

Я зітхну... Запалю обгорілу свічку.
Помічаю: не замки – твердині, не храми.
Скам'янілий чорнозем, потріскані стіни плачуть.
Піднялись, озиваються в десятиліттях
З далини, аж немов з кам'яної гори надійшли.
Придивляюсь: «Вкраїна, двадцяте століття»
І не рік, а криваве клеймо: «Тридцять три».

 Голодомор 1932–33 років є найбільшою історичною катастрофою України ХХ ст. Голодомор 1932–1933 рр. був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого більшовицькою владою терору голодом, тобто геноцидом.

     В історії бурхливого XX ст. Голодомор 1932–33 років в Україні посідає особливе місце. Перший масовий голод, що розпочався відразу ж після закінчення громадянської війни та придушення української революції, охопив значну частину України: Запорізьку, Донецьку, Катеринославську, Миколаївську, Одеську губернії.

 Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом тоталітарної системи проти мирних людей, внаслідок чого зник не тільки численний прошарок заможних і незалежних від держави селян-підприємців, але й цілі покоління землеробського населення. Було підірвано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність.

     Голодомор 1932–33 років – це свідомо заподіяна акція. Як свідчать документальні джерела, хліб в Україні був, але хліб з України забрали. З України вивозили вже не тільки посівний матеріал, але й навіть квашені огірки, капусту та помідори, напевно залишаючи людей приреченими на голодну смерть.
     Історики та демографи ще й досі сперечаються щодо кількості жертв голодомору, називаючи різні дані – від 3 до 10 мільйонів. Найвірогідніше, враховуючи матеріали перепису населення 1937 р., втрати населення внаслідок повного фізичного виснаження, тифу, кишково-шлункових отруєнь, канібалізму, репресій, самогубств на ґрунті розладу психіки та соціального колапсу становили на теренах України близько 7 мільйонів осіб.

     Голодне лихоліття, яке охопило адміністративні райони з населенням понад 40 млн. осіб і тривало майже два роки, явище не стихійне, а цілком рукотворне. За антиукраїнською спрямованістю та масштабністю застосування, голод 32–33 рр. виявився найжахливішою зброєю масового знищення та соціального поневолення селянства, якою скористався комуністичний режим в Україні.
     Про жахливі наслідки голоду в Україні йшлося в зверненнях голови еміграційного уряду УНР в Парижі проф. Олександра Шульгіна до Ліги націй, а також до міжнародного Червоного Хреста, міжнародних торговельних організацій. Але політичні та бізнесові кола зарубіжних країн мовчазно споглядали за трагедією або взагалі не помічали її, введені в оману сталінською пропагандою.
     Поняття «геноцид» було введено у міжнародно-правове поле лише ухваленою 11 грудня 1946 р. резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, яка визначила: «Згідно з нормами міжнародного права, геноцид є злочином, який засуджує цивілізований світ і за здійснення якого головні винуватці мають бути піддані покаранню».

     Всеукраїнська акція «Запали свічку». В Україні є давній звичай – у пам’ять про померлу людину запалюють свічку. І щороку в Україні у четверту суботу листопада на пам’ять про тих людей, які померли з голоду, запалюють свічки. Цього року, 28 листопада 2020 року, о 16 годині Україна схилила голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом.


24.10.2020. ДЕНЬ  ООН


 

   День ООН – це день народження Організації Об’єднаних Націй. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН.

   24 жовтня 1945 р., після того, як більшість держав-засновників ратифікували договір про створення всесвітнього органа, офіційно створено Організацію Об’єднаних Націй. У 1971 р. Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, у якій вона рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято. За словами Генерального секретаря, в будь-якому куточку світу Організація Об’єднаних Націй є живим втіленням надії.

   Як відомо, ООН – універсальна міжнародна організація, діяльність якої спрямована на забезпечення міжнародних безпеки і миру; вона організовує співпрацю і підтримує розвиток приязних відносин між державами. Фундаментальними принципами організації є суверенна рівність держав, невтручання у їхні внутрішні справи, розв’язування суперечностей мирним шляхом, дотримання державами міжнародних зобов’язань, колективна участь членів організації в операціях ООН. Серед 51 держави-засновниці ООН була й Україна.

  

   Статут Організації Об’єднаних Націй починається з легендарної фрази: «Ми, народи Об’єднаних Націй, сповнені рішучості позбавити прийдешні покоління нещасть війни, яка двічі в нашому житті принесла людству невимовне горе, і знову утвердити віру в основні права людини, у гідність і цінність людської особистості, у рівноправність чоловіків та жінок і в рівність прав більших та малих націй, та створити умови, за яких можуть дотримуватися справедливість і повага до зобов’язань…».

   Організація Об’єднаних Націй живе в серці і свідомості кожного громадянина як організація, здатна покласти край насильству і укоренити терпимість, сприяти розвитку і забезпечити рівність, захистити права людини і зменшити масштаби бідності. Працюючи на повну силу, ООН сприяє здійсненню цих високих сподівань людства. Святкування Дня Організації Об’єднаних Націй є ствердженням нашої віри в ці сподівання людства.

 



14.10.2020.

14 ЖОВТНЯ: ПОКРОВА, ДЕНЬ КОЗАЦТВА І ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ


14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.
Усі ці свята дуже взаємопов’язані  і виникали послідовно
14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».
Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. Не виникає навіть суперечок між православними українцями й рідновірами, котрі хоч і вкладають у це свято зовсім різний зміст, ставляться до нього дуже шанобливо.
Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.
Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці
Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.
Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.
Друга спроба вибороти незалежність українського народу й держави здійснювалася у тяжкі 1917-1920 роки.
Третя – уже в наш час – під час розпаду радянської імперії, коли прокинувся волелюбний інтерес до власної історії й генетичної пам'яті.
Четверта хвиля цього інтересу, – напевно, сьогоднішня. Адже, з 2015 року 14 жовтня є державним святом і неробочим днем – Днем захисника України.


Свято Покрови. День українського козацтва - YouTube


Свято Покрови. День українського козацтва. 4,724 views4.7K views. • Oct 9, 2018. 31 1. Share Save. 31 / 1 ...
9 жовт. 2018 р. - Автор відео Вс


14 жовтня українці святкують відразу три свята: День захисника України, Дня Українського козацтва та свято Покрови Пресвятої ...
14 жовт. 2019 р. - Автор відео Суспільне Миколаїв



22.09.2020р.

 «ЗГАДАЙМО ЇХНІ ІМЕНА…»

До Дня партизанської слави та партизанського руху в Україні

Відео

17:56
22 вересня — День партизанської слави України
ТРК Балінформкомпанія
YouTube - 28 вер. 2016 р.
1:47
День партизанської слави
Телеканал Ексклюзив
YouTube - 20 вер. 2013 р.


1 вересня 2020р.

Перший урок | Шкільне життя - Частина 2Урок-інтелектуальна гра "Розкажемо Європі про себе"Презентація до виховного заходу "РОЗКАЖЕМО ЄВРОПІ ПРО СЕБЕ"


Виховний захід "РОЗКАЖЕМО ЄВРОПІ ПРО СЕБЕ"

Виховний захід "РОЗКАЖЕМО ЄВРОПІ ПРО СЕБЕ" має на меті формувати відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу; виховувати повагу до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців та представників інших національностей, що населяють країну;

            Моя Україно,

               Я чую твій голос.

           Пшеничний твій колос

           У душу мені засіває зерно.

               Моя Україно,

             Колиско - калино,

 Пізнати тебе мені щастя дано.


Результаты поиска





Комментариев нет:

Отправить комментарий

Доска объявлений

Дошка оголошень.

    2021 - 2022 навчальний рік                                        19.10.2021 19 жовтня в Україні відзначається  День відповідальності Б...